یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
احداث آزاد راه اردکان- یزد - مهریز تحولی بزرگ برای استان یزد
مدیرکل راه و شهرسازی استان یزد خبر داد :

احداث آزاد راه اردکان- یزد - مهریز تحولی بزرگ برای استان یزد

نشست هماهنگی پروژه آزادراه اردکان، یزد ، مهریز با حضور سید حسینی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد، نقصان محمدی، مدیر کل راه و شهرسازی استان، فرمانداران و مسئولان ادارات مربوطه در استانداری یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان یزد در ابتدای این جلسه نقصان محمدی، مدیرکل راه و شهرسازی استان گزارشی از روند پی گیری انجام پروژه آزاد راه نطنز -یزد-انار را ارائه نمود.
این پروژه به چهار قطعه که سه قطعه ان در استان یزد قرار دارد تقسیم میشود . همچنین مدیر کل راه و شهرسازی استان توضیحاتی از قطعه اردکان- یزد- مهریز که قرارداد ان به تصویب و ابلاغ شده است را بیان کرد. نقصان محمدی با اشاره به بودجه هزار میلیاردی این پروژه ، زمان پیش بینی شده برای اتمام آن را 2.5 سال اعلام کرد و به اهمیت این پروژه ملی باسرمایه گذاری بخش خصوصی پرداخت و به نقش و جایگاه آن در حمل و نقل استان اشاره نمود.

در ادامه سیدمحمدرضا سیدحسینی

این پروژه را دستاوردی بزرگ برای استان برشمارد و گفت: اگر این پروژه موفق عمل کند باز هم سرمایه گذار خواهد آمد و میتوانیم طرحهای بیشتری رو در یزد اجرایی کنیم.
معاون امور عمرانی استانداری در ادامه سخنانش خواستار تسریع در اعطای مجوزهای سرمایه گذاری در استان شد و افزود: در استان یزد مدت زمانی که سرمایه گذار وقت می گذارد تا مجوز بگیرد از زمانی که خودش سرمایه گذاری می کند بیشتر می شود .
سید حسینی بابیان اینکه برخی از پروژه‌ها به علت روشن نبودن دیدگاه برخی مسئولان بعد از گذشت نیمی از کار به تعویق می‌افتند، تأکید کرد: برای این پروژه مهم با برآورد اعتبار هزار میلیارد تومان نباید چنین اتفاقی بیافتد و نباید در بین کار به دلایلی پروژه تعطیل شود، بنابراین همه دستگاه‌های مربوط نظرات کارشناسی و قطعی خود را اعلام کنند.
وی با تأکید بر همدلی مسئولین و فرمانداران در اجرای این پروژه خواستار سرعت عمل در تکمیل این آزاد راه شد و تصریح کرد: جلسه توجیهی با دستگاه‌های استان اعم از راه و شهرسازی، فرمانداری‌ها، اداره کل محیط ‌زیست و منابع طبیعی استان برگزار شده و هرچه سریع‌تر بایدها و نبایدهای این پروژه را مشخص کنند. وی خاطرنشان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها مسئول هماهنگی این پروژه هستند و باید با تمام‌ قوا با دستگاههای ذیربط همراهی کنند.

شناسه خبر: 424
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 23 آبان 1396
بازدیدها: 153

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.