یکشنبه 29 بهمن 1396

اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال

پرچم جمهوری اسلامی ایران
توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به بهسازی فضای تاریخی شهرجهانی یزد
مدیر کل راه وشهرسازی خبر داد :

توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی به بهسازی فضای تاریخی شهرجهانی یزد

نقصان محمدی در گفتگو با روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی ضمن اشاره به جلسه با وزیر راه و شهرسازی به نتایج این جلسات اشاره و گفت: دکتر آخوندی، وزیر محترم راه و شهرسازی توجه ویژه ای به استان و شهرستان یزد دارند، در جلساتی که با ایشان داشتیم، وی با تبریک و ابراز خرسندی از ثبت جهانی در سازمان یونسکو این را اقدامی مثبت دانستند و از آمادگی این وزارت خانه برای کمک به بالارفتن سطح حمل و نقل و شهرسازی استان اعلام کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راه وشهرسازی استان یزد مدیر کل راه و شهرسازی استان در ادامه سخنانش با اشاره به مصوبات جلسه ستادملی بازآفرینی شهری کشور افزود: در این جلسه مصوبات بسیار خوبی برای حفاظت از بافت تاریخی یزد داشتیم به گونه ای که بازنگری طرح جامع شهری یزد و میبد با اولویت بافت تاریخی انجام و حمل و نقل حومه ای، مدیریت روستاهای واقع در حریم، ساماندهی مراکز محلات و مرمت خانه های با ارزش، تدوین ضوابط و مقررات ویژه ساخت و ساز گلی با مدیریت متمرکز وزارت راه و شهرسازی، میراث فرهنگی و شهرداری و با حمایت سازمان مدیریت و برنامه و بودجه کشور مصوب و در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرکل راه وشهرسازی استان یزد در ادامه خاطر نشان کرد ضمن توجه ویژه وزارت راه و شهرسازی بر بهینه سازی بافت های فرسوده و سکونت گاه های غیررسمی استان وزارت راه و شهرسازی طرح های ویژه ای در بهسازی بافت های فرسوده روستایی و شهری دارد که با محوریت سازمان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در حال برنامه ریزی است تا در استان اجرایی شود.
این مقام مسئول ادامه داد: مقرر شده اعتباری در جهت تامین کمربند سبز شهرهای استان تامین شود.
وی جلوگیری از فروش و تفکیک غیررسمی اراضی را از دیگر مصوبات این جلسات اعلام کرد و تاکید کرد این اقدامات باید با تصویب ستاد بازآفرینی استان انجام شود.
نقصان محمدی در بخشی دیگر از سخنانش با اشاره به بافت تاریخی منحصر به فرد یزد در دنیا از ردیف بودجه ویژه برای این بافت خبر داد و تصریح کرد: در بودجه سال 97 جهت بازآفرینی بافت تاریخی، بهسازی و توانمندسازی مناطق حاشیه ای و بافت های فرسوده شهرهای استان بودجه ای جداگانه اختصاص خواهد یافت.
مدیرکل راه وشهرسازی ادامه داد: طرح های تحقیقاتی برای تبیین مقررات و قوانین ساخت و ساز مبتنی بر معماری گلی و استفاده از خشت در شهرهای یزد و میبد به تصویب رسیده و نتایج آن به زودی منتشر خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به رویکرد مثبت وزارت به استان و شهرتاریخی یزد ابراز امیداوری کرد تا این اقدامات بتواند شهر یزد بهتر از گذشته به دنیا معرفی شود.

شناسه خبر: 408
نسخه چاپی:
تاریخ انتشار: 26 مهر 1396
بازدیدها: 296

دیدگاه شما چیست؟

شما به عنوان مهمان دیدگاه ارسال می‌کنید.